e-Sense Move

Oprawy I-VALO DAVI i XENRE LED są dostępne z systemem sterowania Fagerhult e-Sense Move.

Oświetlenie tylko we właściwym miejscu i czasie

Oparty na technologii mikrofalowej system sterowania oświetleniem e-Sense Move został opracowany przede wszystkim z myślą o klatkach schodowych i garażach. Oprawy oświetleniowe komunikują się ze sobą bezprzewodowo. e-Sense Move nie wymaga przewodów sterujących.

Indywidualne programowanie zapewniające optymalne wykorzystanie

e-Sense Move to system duplex, co oznacza, że wszystkie oprawy pełnią rolę zarówno nadrzędną, jak i podrzędną, w zależności od tego, która wykryje obecność. Po wykryciu obecności sygnał aktywacji oświetlenia jest wysyłany do jednej lub kilku opraw. Każdy czujnik może aktywnie monitorować 15 innych czujników.

Jak to działa

e-Sense Move to system duplex, co oznacza, że wszystkie oprawy pełnią rolę zarówno nadrzędną, jak i podrzędną, w zależności od tego, która wykryje obecność. Liczba połączonych opraw, niskie i wysokie natężenie światła, czasy opóźnienia między pełnym, niskim i wyłączonym oświetleniem oraz czujniki wykrywania są konfigurowane za pomocą pilota.

Po wykryciu obecności sygnał aktywacji oświetlenia jest wysyłany do jednej lub kilku opraw. Każdy czujnik może aktywnie monitorować 15 innych czujników. System jest również skalowalny; w każdej chwili można dołożyć dodatkowe oprawy lub zmienić istniejącą instalację.

Garaż

e-Sense Move może nawet zoptymalizować oświetlenie garaży. Indywidualne ustawienia dla każdej oprawy umożliwiają zastosowanie podstawowego oświetlenia w ciemnych obszarach i oświetlenia włączającego się na krótko w przypadku opraw umieszczonych przy wejściu.

Korytarze

System sprawdza się również w korytarzach, przejściach podziemnych, piwnicach i na strychach, dzięki temu, że czas i natężenie światła można ustawić osobno dla każdej oprawy.

Pusta klatka schodowa

Oprawę można skonfigurować tak, aby oświetlenie było włączane tylko na kondygnacjach powyżej i poniżej piętra, na którym wykryto ruch, co oszczędza energię.

Gdy ktoś znajduje się na klatce schodowej

Na przykład jeśli ruch został wykryty na 3. piętrze, włączają się oprawy oświetleniowe na piętrze 4. i 2. Jeśli ktoś schodzi po schodach, zostaje to wykryte przez oprawę na 3. piętrze, która wysyła sygnał na 2. piętro i tak dalej. W każdym przypadku oprawy włączają się przed osobami wchodzącymi lub schodzącymi po schodach.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

Technical Manager
Mikko Uotila
+358 40 554 9989

Wyszukaj produkty